Виставка «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб», присвячена 20-й річниці легалізації Української Греко-Католицької Церкви (1989 – 2009)

До 20-ї річниці виходу УГКЦ з катакомб та її офіційної легалізації Інститут Історії Церкви Українського Католицького Університету підготував пересувну виставку «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб».

У її основу лягли матеріали Інституту, передусім спомини очевидців та активних учасників підпілля, які було зібрано протягом 1992-2009 рр., документи державних архівів, фотографії з приватних збірок.

У виставці показано життєві історії представників греко-католицького клиру, чернецтва, мирян, у кожній з яких — неповторна людська доля. Всі разом вони є свідченням глибокої християнської віри та незламної вірності своїй Церкві й народу.

Хронологічно виставка охоплює період від 1939-го до 1991 рр. та відображає три важливі етапи трагічної і водночас героїчної історії УГКЦ ХХ ст. — насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію в 1989 р.

Матеріали фотовиставки на окремих прикладах узагальнюють й представляють становище цілої Церкви в умовах переслідувань, розкривають форми спротиву й підпільної діяльності духовенства та мирян, методи боротьби за визнання своїх прав.

Цією виставкою Інститут Історії Церкви прагне висловити подяку усім відомим і невідомим мученикам та ісповідникам віри, які своїм життєвим подвигом спричинились до того, щоб Українська Греко-Католицька Церква відродилась на українській землі оновленою та збагаченою.

Виставка складається з 20 банерів розміром 2х1 м.

У 2012 р. до виставки підготовлено тематичний багато ілюстрований супровідний буклет, на 79-ти сторінках якого більш детально розкрито історію діяльності УГКЦ в період підпілля.

Виставка

Титульна сторінка супровідного буклету

Цікавинкою цього видання є розгортка, що відображає ієрархічну структуру Греко-Католицької Церкви в умовах підпілля в СРСР.

За детальнішою інформацією

стосовно замовлення виставки чи придбання буклету

просимо звертатися до координатора:

Тел.: (38/032) 276-27-77,

0673534982 – Лідія Губич

Ел. пошта: monitoring@ucu.edu.ua

Фотогалерея