Ернст Кристофор Суттнер. Церковні розколи і єдність Церкви

img047У монографії насамперед з’ясовано головні ідеї та положення II Ватиканського собору про таїнственний і земний виміри існування Церкви Христової, різні ступені її єдности та види церковних поділів. На численних прикладах з історії вселенського християнства та української церковної минувшини зокрема автор розкриває засади збереження – попри усе розмаїття наявних еклезіяльних традицій – сопричасного єднання в лоні єдиної, святої, соборної й апостольської Церкви та вказує на конкретні обставини й наслідки його порушення – аж до виникнення розколів і міжконфе­сійних конфліктів. Завершальна частина книжки присвячена проблемам сучасних міжцерковних діялогів та пастирської співпраці помісних Церков на шляху до відновлення видимої загальноцерковної єдности.

Видання призначене для науковців та студентів богословських і світських навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться церковною історією чи реально працює для досягнення християнського примирення і поєднання.

Ернст Кристофор Суттнер. Церковні розколи і єдність Церкви / Пер. з нім. та наук. ред. Олега Турія. Львів: Видавництво «Місіонер», 2007. – 152 с.