АУДІО В УКУ відбулася наукова конференція «Редемптористи в Україні: 100 років подвижництва і служіння»

DSCN1658В Українському Католицькому Університеті 14 листопада відбулася наукова конференція «Редемптористи в Україні: 100 років подвижництва і служіння». З вітальним словом виступили проректор з наукової роботи УКУ Олег Турій та протоігумен Львівської провінції ЧНІ отець Ігор Колісник. У своїх доповідях лектори спробували проаналізувати історію заснування ЧНІ, подивитися на 100-літню діяльність редемптористів в Україні, а також зосередити свою увагу на окремих місійних регіонах, де ревно служили отці та брати ЧНІ. Дуже цікавими були доповіді присячені окремим постатям, серед яких священномученик Зенон Ковалик, єпископи Миколай Чарнецький, Василь Величковський та Володимр Стернюк. В рамках конференції відбулася також презентація про бельгійських редемптористів, котрі служили в Україні у 1913-1948 рр та місійну діяльність ЧНІ сьогодні. Модерували на конференції – викладач кафедри церковної історії Олег Беген та отець Роман Лагіш, ЧНІ. Конференцію провели Інститут Історії Церкви УКУ спільно з Львіською провінцією ЧНІ.

Окремі доповіді, що були виголошені в рамках конференції, можна прослухати на сайті ІІЦ:

Олег ТУРІЙ. Історичний контекст та особливості заснування східної вітки ЧНІ.

Ієрм. Андрій ОЛІЙНИК, ЧНІ. Душпастирське висвітлення суті та значення «великого відкуплення» (Пс 130,7) у проповідницьких промовах бл. свщмч. Зенона Ковалика ЧНІ (1903-1941).

Ірина КОЛОМИЄЦЬ. Місіонар назавжди: владика Василь Всеволод Величковський.

Світлана ГУРКІНА. Участь отців-редемптористів у заходах по збереженню Української Греко-Католицької Церкви у 1945-1950 рр.

Фотогалерея

Також бажаючі можуть переглянути фотогалерею виставки “Історія великої Місії” до 100-ліття монашого Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ), що відкрита для відвідувачів до 13 грудня 2013 р. в Музеї історії релігії за адресою: м. Львів, пл. Музейна, 1.