Зустріч-обговорення святкувань 25-ліття легалізації УГКЦ (1989-2014)

19 листопада 2013 р. в УКУ з ініціативи голови Місії Постуляційний Центр беатифікації УГКЦ о. Полікарпа Марцелюка, ЧСВВ відбулася зустріч представників єпархій по приготуванню до святкувань 25-ліття легалізації УГКЦ (1989-2014). Своєрідним гаслом цієї зустрічі стали слова митрополита Андрея Шептицького, який повчав вірних у далекому 1913 р.: “Окроплена кров’ю мучеників набуває Церков свободу віддавати Богови прилюдну і всенародну славу”.
kalendar_got-14

Після представлення о. Полікарпом, ЧСВВ бібліографії  про період легалізації, учасників зустрічі ознайомили із Базою Даних, яку розробила Місія для ефективного збору інформації в єпархіях.

Отець Володимир Зінько представив і кожен з учасників зустрічі отримав компакт-диск із матеріалами, упорядкованими Місією й Інститутом Історії Церкви.

Для достойного вшанування памяті мучеників, ісповідників віри й ініціаторів легалізації УГКЦ було, зокрема, обговорено формат майбутньої публікації пропамятної книги під назвою «І впали окови». Прийнято пропозицію о. Тараса Бублика, наукового срівробітника ІІЦ: книга має містити свідчення очевидців, зібрані вірними у єпархіях і буде складатися із статей різних авторів. Тематика книги передбачається досить широкою: про ісповідників віри, про стосунки держави і Церкви, про місце мирян і духовенства у відродженні  Церкви, а також про становлення єпархій і розбудову парафій УГКЦ.

Отець Артемій, ЧСВВ запропонував залучати районні відділи культури при районних державних адміністраціях для напрацювання сценарію святкувань, а о. Павло Локоть висловив думку, щоб завершальне вшанування відбулося у м. Києві. Отець Павло Дроздяк запропонував створити короткі відео-ролики для популяризації ідеї святкувань і створити фільм на основі відео-сюжетів підпільних Богослужінь.

Підсумовуючи, о. Полікарп, ЧСВВ запросив священиків діяльно долучитися до збору свідчень у єпархіях, щоб книга вповні висвітлила вклад вірних і духовенства у справу легалізації УГКЦ.

Публікація пропам’ятної книги «І впали окови» запланована на другу половину 2014 року.