Дані про пластунку Ольгу Бемко з Архіву Інституту історії церкви

fotoСтудентка УКУ Тетяна Бобик розпочала працю в Архіві Інституту історії церкви, будемо знайомити вас з тими матеріалами, які вона знаходитиме про Пласт і пластунів. Сьогодні вашій увазі пропонуємо інформацію про пластунку Ольгу Бемко, яку взято із її інтерв’ю у 1993 році для Інституту історії церкви.

Перебуваючи в організації «Пласт», Ольга Бемко була раніше знайома із своїм майбутнім чоловіком о. Теофілом Бемком, котрий також долучився до пластунів і отримав звання кошового:  «Ми познайомилися в гімназії. Знаєте, діти знаються».
У Пласті, вона була зв’язкова і мала кілька гуртків по семеро дівчат. У Пласті їх вчили не брехати, їм не дозволяли пити та курити, – «То було найважніше в нас». В організації, підкреслює п. Ольга, учасники складали присягу на вірність Богу і Україні, саме вірність особливо цінувалася серед пластунів.
Згадує також, що Теофіл був керівником Пласту і був кошовим. Пласт складався із хлоп’ячого та дівчачого куренів. Саме над тими куренями був і поставлений майбутній її чоловік. Над куренями були і сотники, а нижче чотарі. Ольга Бемко щиро зізналася: «Правда, там було таке наше щасливе і радісне життя той «Пласт». Як згадує Ольга вона мала також свою нішу  – підкреслює оповідачка в інтерв’ю .
Довідка.
 
Бемко Ольга. Народжена 14 червня 1907 року у Перемишлі. Батько був вчителем гімназії. Дитиною переїхала із сімєю до Бережан. Закінчила вчительську семінарію і працювала вчителем. Дружина о. Теофіла Бемка – діяча підпільної ГКЦ.