Папи, які змінили хід історії УГКЦ

44У неділю, 27 квітня відбулася канонізація  Римських Архиєреїв Папи Івана ХХІІІ та Папи Івана Павла ІІ. Обидва зробили  величезний влад у розвиток і відновлення діяльності УГКЦ. За сприянням Папи Івана ХХІІІ у лютому 1963-го було звільнено з радянських таборів після 18-літнього ув’язнення Главу УГКЦ Йосифа Сліпого. Ця подія стала початком боротьби за відновлення прав вірних УГКЦ в Радянському Союзі. Завершив справу легалізації УГКЦ Папа Іван Павло ІІ. 

Більш детально про стосунки Римського Престолу в час Понтифікату Папи Івана Павла ІІ та УГКЦ читайте в інтерв’ю з отець-доктор Андрієм МихалейкомПапа Іван Павло ІІ та Українська Греко-Католицька Церква”

Епохальною подією для українців став візит Папи Івана Павла ІІ в Україну в червні 2001 року. До 10-ої річниці цього візиту ІІЦ підготував пересувну фотовиставку.

Фотовиставка «Блаженний Папа Іван Павло ІІ та Україна»

1 До 10-ої річниці візиту Папи Івана Павла ІІ в Україну з ініціативи Львівської Архиєпархії УГКЦ Інститут Історії Церкви підготував фотовиставку «Блаженний Папа Іван Павло ІІ та Україна». На восьми банерах працівники ІІЦ спробували узагальнити головні аспекти взаємин Римського Престолу в час понтифікату Івана Павла ІІ та УГКЦ як в Україні, так і на поселеннях.

Кожен банер є тематичним і через світлини, документи, уривки з промов та звернень Папи, а також коментарі духовних і світських осіб2 представляє контакти Римського Архиєрея з українцями. Автори виставки зосередили свою увагу на проблематиці стосунків Івана Павла ІІ з українською діаспорою від початку його понтифікату в 1978 р. Окремий банер присвячений патріархові Йосифові Сліпому у світлі його взаємин з Папою. Також розкривається тематика святкування 1000-ліття Хрещення України-Руси (1988 р.) – як в Україні, так і на поселеннях; відзначення 400-ліття від укладення Берестейської унії (1996 р.); ролі й участі Папи у виході УГКЦ з «катакомб» та її відродженні в Україні (1987-1991 рр.). Особливу увагу творці банерів зосередили на візит Святішого Отця в Україну (2001 р.) та представленні Понтифіка в пам’ятках і пам’яті українців.

Замовити фотовиставку для експонування на Вашій парохії чи в музеї можна в ІІЦ за телефоном – 0673534982 (Лідія Губич)

Фотогалерея