«Пастир у добу великих сподівань» – ювілейні святкування й урочиста академія з нагоди 100-ліття від народження Патріярха Мирослава-Івана Любачівського у Львові

«Пастир у добу великих сподівань»

Lubach_dity_hot224 червня 2014 р. у Львові у Соборі Св. Юра та в Українському Католицькому Університеті відбулися ювілейні святкування й урочиста академія з нагоди 100-ліття від народження Патріярха Мирослава-Івана Любачівського (1914-2000), зорганізовані Інститутом екуменічних студій та Інститутом історії Церкви УКУ.

Архиєрейську Літургію очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор Возьняк, а проповідь про світлої пам’яті ювіляра виголосив Владика Венедикт. У Літургії та панахиді (в крипті, де Блаж. Мирослав Іван похований поруч із своїми попередниками) численно взяли участь священики та миряни, багато з яких особисто знали Мирослава Івана кардинала Любачівського.

Урочиста академія розпочалася привітаннями Митрополита Львівського Ігора Возьняка, представників від Львівської облдержадміністрації – Юрія Підлісного і від міської влади – Олега Березюка, а також прозвучало відеозвернення владики Бориса (Ґудзяка) і до всіх присутніх звернувся Володимир Гаразд, мер міста Долини, батьківщини Патріарха Мирослава Івана.

Відеосюжет з архіву телестудії „Собор” про розвиток УГКЦ в перші три роки після повернення Глави Церкви з Риму до Львова, люб’язно наданий Т. Бабенчуком, переніс всіх присутніх у 1991-1994 роки і показав різновекторність у напрямках діяльності Блаженнішого Мирослава Івана у розбудові і відродженні УГКЦ.

Під час двох сесій, які модерували о.-ректор Богдан Прах і Олег Турій,  прозвучало 9 доповідей, які виголосили о. Рафаїл Турконяк, о. Іван Дацько, о. Мирон Бендик, о. Юрій Аввакумов, о. Михайло Димид, о. Ярослав Царик, о. Тарас Бублик, Богдан Трояновський і пані Аніта Прокопович.

В перерві між двома сесіями відбулось відкриття  невеликої банерної експозиції  присвяченої Патріарху Мирославу Івану кардиналу Любачівському, яку підготував Інститут Історії Церкви з ініціативи о. Ярослава Царика.

На завершення урочистої академії міський голова міста Долини запросив усіх до родинного міста Патріарха Мирослава Івана на патріарші святкування 10 серпня 2014 року.

Фотогалерея

 ПРОГРАМА

ювілейних святкувань та урочистої  академії

 «ПАСТИР У ДОБУ ВЕЛИКИХ СПОДІВАНЬ»

 Львів, 24 червня 2014 р.

10.00 год. – Архиєрейська св. Літургія і панахида в Соборі Св. Юра. Очолює Архиєпископ і Митрополит Львівський  Ігор (Возьняк)

Конференц-зал ФБФ УКУ (вул. Хуторівка, 35а)

14.00 – 14.30 год. – Відкриття, привітання

Митрополит Ігор (Возьняк)

Єпископ Борис (Ґудзяк)

Отець-Ректор Богдан Прах

 

14.30-16.00 –  Перша сесія «Патріярх і Кардинал Вселенської Церкви»

Модератор – о. Богдан Прах

о. Рафаїл Турконяк, Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський) і його служіння

о. Іван Дацько, Патріярх Мирослав Іван (Любачівський) і Український Католицький Університет

о. Мирон Бендик, Церква і церковна єдність у баченні та діяльності Патріярха Мирослава Івана (Любачівського)

о. Юрій Аввакумов, Блаженнійший Мирослав Іван (Любачівський): Погляд у перспективі церковних взаємин між Україною та Росією

16.00-16.15 – Відкриття банерної експозиції  ІІЦ  (атріум ФБФ, 1 поверх)

16.30 – 18.00 – Друга сесія «Отець і Глава відродженої УГКЦ»

Модератор – Олег Турій

о. Тарас Бублик,  Повернення Предстоятеля УГКЦ в Україну у світлі документів радянської влади

Богдан Трояновський, Блаженніший Мирослав Іван (Любачівський) і початки відновлення релігійного книговидання: досвід Польщі та України

о. Ярослав Царик, Архипастир душпастирів

Аніта Прокопович, Патріярх Мирослав Іван (Любачівський) як людина і адміністратор

о. Михайло Димид, Постать Патріярха Мирослава Івана крізь призму досвіду Майдану