У Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла відбулася презентація інформаційного каталогу про трагічну боротьбу та тріумфальний вихід УГКЦ з підпілля

10610835_615477661903443_5509828810326069628_nУ середу, 10 вересня, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла (вул. Театральна 11), відбулася презентація ілюстрованого інформаційного каталогу «До світла Воскресіння крізь терни катакомб: Підпільна діяльність та легалізація Української Греко-Католицької Церкви». Книгу видало  Видавництво Українського католицького університету за редакцією Світлани Гуркіної.

Після презентації вісника розпочалося відкриття однойменної виставки, яку підготував Інститут історії Церкви УКУ.

«Катакомбна Церква, підпільне життя греко-католиків України – приклад того, як звичайні, безборонні люди могли протистояти необмеженим насильницьким ресурсам радянської надпотуги. Та події, які пережила наша Церква у XX столітті, – це тиха, непомітна, але міцна опора проти тоталітарної системи. Виставка «До світла Воскресіння крізь терни катакомб» – це плід подвигу багатьох тисяч наших батьків та матерів у вірі і свободі. Адже, той, хто вірить у Христа, завжди перемагає зло», – наголосив о. Тарас Бублик, науковий працівник ІІЦ, модератор заходу.

Також о. Богдан Прах, ректор УКУ, подякував усім, хто долучився до видання книги та створення виставки: «Цю працю створювали ентузіасти, які жертвували часом, здоров’ям та власними коштами заради великої мети – збереження пам’яті про великих людей, які підняли нашу Церкву з колін. Ця пам’ять необхідна нам і сьогодні, оскільки ми маємо нове покоління, але ворог не змінився, його жорстокість така сама. Я вірю, що разом ми зможемо пережити ці важкі часи, спільною молитвою просячи Бога про світле майбутнє».

Участь у заході взяли також Леся Крип’якевич, голова Фонду Св. Володимира, Орина Сокульська, дружина політ’язня Івана Сокульського, рідна сестра о. Ярослава Лесіва, члена Комітету захисту УКЦ, активного учасника руху за легалізацію підпільної Церкви та Ірина Коломієць, керівник музею Йосипа Сліпого в УКУ.

«Диявол хотів знищити нашу Церкву, але усі його спроби були марними. Бо наша Церква служила Істині, а у важкі часи і миряни, і священнослужителі не переставали молитися, не піддавалися відчаю, не відчули себе безпомічними перед обличчям страху», – зауважив о. Олексій Васьків, парох Храму Вознесіння Господнього у Львові.

Нагадаємо, що саме ця презентація відкрила проект «Століття змін. Століття боротьби (1914-2014)», який має на меті продемонструвати різні вектори розвитку суспільства впродовж останніх ста років, показати зміни, які відбулись із людьми на духовному, моральному та мистецькому рівнях. Адже, саме цей період був часом гострих викликів, серйозного вибору та двобою за правду.

За матеріалами “Духовна велич Львова”.