Священномученик Андрій Іщак (1887-1941)

IczakНародився 23 вересня 1887 р. у Миколаєві на Львівщині. Вчився богослов’я в університетах Львова та Інсбруку У 1914 р. здобув ступінь доктора і був рукоположений. Від 1928 р. викладав догматику і канонічне право у Львівській богословській академії. Викладання поєднував із душпастирюванням у с. Сихові біля Львова.

Він не залишив своїх парохіян напризволяще без духовної опіки, до кінця виявляючи стійкість і мужність. 26 червня 1941 р. загинув від рук більшовиків, що відступали.

“Як війна зачалася, то забрали священика на Персенківку, на сусідню станцію. Десь в обід забрали, потримали до вечора і відпустили. А мій батько, бо вони дуже добре відносилися один до одного, каже: “Отче, як Вас відпустили, я би Вам радив сховатися на тих пару днів, – бо то вже видно було, що німці наступають, большевики все одно втікають. – Сховайтеся – і переживемо”. А священик каже: “Йване, пастух отару не залишає. І я також не можу залишити парафіян і сам сховатися”. А через два дні прийшли воєнні і його здому забрали. Там такі були зарослі, корчі, то десь від парафії було, може, півкілометра, то там вивели його і замучили. Йому в живіт стріляли, і то так виглядало, як поколено”. (Зі свідчень Івана Кульчицького)