В УКУ відкрили фотовиставку з нагоди 25-ліття повернення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського до Львова

dsc_0341“Ми, церковні історики, які займалися дослідженням періодів репресій і переслідувань УГКЦ, щасливі, що маємо нагоду разом відзначати таким чином 25-річчя легалізації нашої Церкви. Згадуючи цей період хотів би повернутися до інших важливих ювілеїв, які Церква відзначала в ці роки – 150-ліття від дня народження Митрополита Андрея Шептицького і 70-та річниця проведення Львівського псевдособору. Невипадково я ці події згадую разом, бо завдяки постаті Митрополита Андрея наша Церква вистояла, попри те, що будувалася вона на хресті і кріпилася на фундаментах віри людей.”

На цьому наголосив Олег Турій, проректор з наукового розвитку УКУ, під час відкриття фотовиставки з нагоди 25-ліття повернення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського до Львова. За словами історика, УГКЦ вистояла супроти насильницького диявольського мислення радянської влади. «Тому для нас важливо відзначати цю дату легалізації і бачити її в контексті усієї історії Церкви XX століття. Бо насправді такі етапи історії засвідчують, що наша Церква будувалася на хресті і закорінилася в серцях людей», – додав він.

dsc_0350Олег Турій подякував усім, хто підготував цю фотовиставку – Музеєві УКУ та Інституту історії Церкви: «Для нашої академічної спільноти є дуже важливим живий приклад свідчення віри. Багато із тих, хто готував цю подію, несуть у своїх серцях віру і передають її своєю працею».

«Завдяки світлинам, представленим у цій фотовиставці, ми можемо зануритися в ту історичну епоху. Насамперед, тут представлені роботи Любомира Криси, які охоплюють період від прибуття Блаженнішого Мирослава Івана на львівське летовище і завершується жовтнем 1991-го року, душпастирською мандрівкою Глави Церкви Коломийсько-Чернівецькою єпархією», – додав Андрій Цибко, директор Музею УКУ

Прес-служба УКУ

Фотогалерея