У Житомирі відкрили виставку про історію підпілля УГКЦ

5 липня у конференц-залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича (вул. Новий Бульвар, 4) відбулося відкриття виставки «До світла воскресіння крізь терни катакомб», присвяченої історії Української Греко-Католицької Церкви в катакомбах та у період легалізації, яка можна буде переглянути до 19 липня. Також присутні змогли переглянути фільм «Ті, що вірні», знятий студією “Живе-ТВ”, режисер Валентин Дігтяренко, випусник школи журналістики УКУ.

Основу виставки складають матеріали Інституту Історії Церкви Українського Католицького університету, спомини очевидців та активних учасників підпілля, які були зібрано протягом 1992-2009 років, документи державних архівів, фотографії з приватних збірок. У виставці показано життєві історії представників греко-католицького кліру, чернецтва, мирян, у кожній з яких – неповторна людська доля.

3-ЖитомирХронологічно виставка охоплює період 1939 – 1991 років та відображає три важливі етапи трагічної і водночас героїчної історії УГКЦ ХХ століття – насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію в 1989 році. Матеріали фотовиставки на окремих прикладах узагальнюють і представляють становище УГКЦ в умовах переслідувань, розкривають форми спротиву і підпільної діяльності духовенства і мирян, методи боротьби за визнання своїх прав.

Цією виставкою Інститут Історії Церкви прагне висловити подяку всім відомим і невідомим мученикам та сповідникам віри, які своїм життєвим подвигом спричинилися до того, щоб Українська Греко-Католицька Церква відродилася на українській землі оновленою та збагаченою.

У відкритті виставки взяла участь Світлана Гуркіна, директор Інституту Історії Церкви Українського Католицького університету (м. Львів). Вона також подарувала бібліотеці і місцевій греко-католицькій парафії ілюстроване видання “До світла воскресіння крізь терни катакомб” і тематичне число 7 журналу “Ковчег”, присвячене митрополитові Андрею Шептицькому та патріарху Йосифу Сліпому.

1-Житомир