АНОНС. 15 вересня відбудеться презентація альбому “Переслідувані за Правду: українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів XX ст.”

_alx1803Непересічною подією цьогоріч є випуск Видавництвом УКУ довгоочікуваного плоду тривалої праці Інституту історії Церкви Українського католицького університету – альбому, що на основі фотографій і документів представляє драматичний для греко-католиків період, яким стало XX століття.

Презентація альбому “Переслідувані за Правду” відбудеться 15 вересня о 16.00 в Дзеркальній залі Палацу Потоцьких в рамках форуму видавців у Львів.

Альбом знайомить читача з непростою історією українських греко-католиків Галицької митрополії (включно із західною частиною Перемишльської єпархії, яка після Другої світової війни опинилася в межах Польської Народної Республіки) та Мукачівської єпархії у 1921-1991 роках, а також із допомогою, яку світове українство надало для відновлення прав Української Греко-Католицької Церкви, переслідуваної в Радянському Союзі.

П’ять тематично-хронологічних розділів альбому дають уявлення про те, як греко-католики жили у міжвоєнний період; як були поставлені сталінським режимом поза законом і позбавлені не лише своїх єпископів, храмів, але й права на вільне сповідування своєї віри; як, будучи «переслідуваними за Правду», змогли вистояти й зберегти свою Церкву, а з часом і вибороти її легалізацію.

Особливу увагу зосереджено на періоді катакомбної Церкви (1946-1989), з акцентом на горизонтальному вимірі її життя. Широко представлено також діяльність глави УГКЦ, ісповідника віри кир Йосифа Сліпого, у Львові, у сталінських таборах, у Римі та серед українців діаспори.

В альбомі зібрано й укладено тематично в хронологічному порядку 440 світлин разом із поясненнями. Серед них є як авторські фото професійних митців, зокрема з колекції Лідії Михалюк-Сухі, так і аматорські знімки з домашніх архівів. Багато світлин публікується вперше.

Особливістю альбому є величезний обсяг інформації (фотографії, документи, уривки з інтерв’ю з Архіву ІІЦ), котра вперше стає доступною (і, зокрема, добре впорядкованою). Це і відомості про таємний провід Церкви після арешту митрополита і єпископів; і цілісний показ постаті Йосифа Сліпого на різних відтинках його життєвого шляху: як ректора – митрополита – в’язня й ісповідника віри – верховного архиєпископа – патріарха; і представлення єпископату ГКЦ країн поселення українців; і дані про долі священиків, їхніх дружин та родин, монахів і монахинь, мирян; і висвітлення життя греко-католиків західної частини Перемишльської єпархії і матеріали про святкування греко-католиками 1000-ліття Володимирового Хрещення України-Русі у Ватикані, Польщі, Галичині та багато інших важливих подій.

_alx1793Таким чином  кожен читач отримає унікальну нагоду відкрити для себе багато цікавих фактів та зрозуміти безліч речей, що обумовлювали такий непростий для цієї Церкви період XX століття, а новий альбом «Переслідувані за Правду» стане справжньою знахідкою для глибшого пізнання історії Греко-Католицької Церкви та життєвих доль окремих її членів.

Проголосувати за книгу можна на сайті Форуму видавців

Альбом можна буде придбати у Видавництві УКУ або на Форумі видавців за акційною ціною.