В Кам’янці-Подільському відкрили виставку про Патріарха Йосифа Сліпого

IMG_624510 березня 2017 року в приміщенні Старого замку Кам’янець-Подільської фортеці відкрили виставку «Великого бажайте», приурочену до 125-ліття від народження Патріарха Йосифа Сліпого. У відкритті експозиції взяли участь настоятель василіанської обителі Пресвятої Трійці о. Макарій Солюк,  ЧСВВ, директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба, науковий співробітник Інституту Історії Церкви УКУ Лідія Губич. Ініціювала і провела захід – Людмила Чайковська, екскурсовод Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Виставка містить 9 тематичних банерів, на яких представлено основні етапи діяльності патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого: провід Духовною семінарією та заснування Богословської Академії у Львові, переслідування радянською владою та  перебування в таборах ГУЛАГу, обставини звільнення з ув’язнення та переїзд до Рима. Завдяки опублікованим архівним світлинам відображено його участь у засіданнях ІІ Ватиканського собору. Також експозиція висвітлює працю Блаженнішого Йосифа над розвитком духовного та культурно-освітнього життя українців у світі: створення Українського Католицького Університету в Римі, будівництво Собору Святої Софії, його численні подорожі для згуртування та підтримки українців “в розсіянні сущих”. Окрім того, виставка має на меті не лише історично-ілюстративну складову, але й спонукає до аналітичного осмислення новітньої історії України.

IMG_6241IMG_6252

Виставка відбувається за сприянням Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Інституту Історії Церкви УКУ та монастиря Пресвятої Трійці отців-василіян у Кам’янці-Подільському. Експозиція підготовлена Постуляційним центром беатифікації й канонізації святих УГКЦ у співпраці з Інститутом Історії Церкви УКУ. Оглянути експозицію можна з 10 до 31 березня 2017 р.

Фотогалерея