Виставка “Патріарх Йосиф Сліпий: Бути собою!”

Baner-00-01-01Експозиція “Патріарх Йосиф Сліпий: Бути собою!” підготовлена Інститутом Історії Церкви УКУ з нагоди 125-ліття від дня народження відомого церковного діяча та видатного сина українського народу. Відкриття експозиції відбудлося у приміщенні Верховної Ради України 11 квітня 2017 р. в 72-річницю арешту митрополита Йосифа Сліпого та греко-католицьких єпископів.

Виставка “Патріарх Йосиф Сліпий: Бути собою!” на 10 банерах розкриває основні етапи життя і діяльності Йосифа Сліпого: дитинство в с. Заздрість на Тернопільщині і здобуття освіти, покликання до священства і наукової діяльності, багатолітнє ректорство у Львівській Духовній семінарії, вибір на наступника митрополита Андрея Шептицького, переслідування радянською владою, два арешти та 18-річне перебування в таборах ГУЛАГу, обставини звільнення з ув’язнення та переїзд до Риму. Завдяки опублікованим архівним фото відображено його участь у засіданнях Другого Ватиканського собору. Також експозиція висвітлює працю Блаженнішого Йосифа над розвитком духовного та культурно-освітнього життя українців у Римі: створення Українського Католицького Університету в Римі, будівництво Собору Святої Софії, його численні подорожі для згуртування та підтримки “в розсіянні сущих” українців. Тексти на банерах підібрані тематично, це слова Патріарха Йосифа із “Заповіту”, що найкраще відображають його життєву позицію та його пророчу візію щодо майбутнього українського Народу та української Церкви.

Патріарх Йосиф – предстоятель УГКЦ у буремні роки тоталітарних переслідувань, довголітній незламний в’язень радянських таборів, людина великої сили духа і великих бажань, чоловік невтомної праці і глибокої мудрості, християнський подвижник і праведник.