Відбувся науковий семінар Романа Скакуна “Середнянське об’явлення, рух “покутників” і “український папа” Ігнатій Солтис: есхатологічні трансформації в греко-католицькому підпіллі”

13 березня 2018 року у конференцзалі філософсько-богословського факультету УКУ відбувся науковий семінар Романа Скакуна “Середнянське об’явлення, рух “покутників” і “український папа” Ігнатій Солтис: есхатологічні трансформації в греко-католицькому підпіллі”. Організатори події – Інститут історії Церкви та Кафедра церковної історії УКУ. Модерував семінар – Олег Турій, проректор УКУ, завідувач кафедри церковної історії та директор Інституту історії Церкви.

Було дискусійно, цікаво та динамічно.

Доповідач Роман Скакун спершу представив конкест поширення Марійних об’явлень та есхатологічних настроїв в європейському християнстві другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст., порушив питання специфіки народної побожності українців в добу радянської антирелігійної політики і розглянув феномен “червонодраконівців”. Далі він зосередився на особливостях галицької греко-католицької народної релігійності міжвоєнного періоду і, зокрема, зупинився на факті появи в різних місцевостях Галичини значної кількості стигматиків та їхнього дослідження о. Гавриїлом Костельником. Згодом основна увага Романа Скакуна зосередилася на висвітленні переконань і діяльності ключових осіб релігійного руху покутників, який утворився в часи підпілля УГКЦ як наслідок активної месіансько-есхатологічної проповіді о. Ігнатія Солтиса та його сестри Ганни Кузьминської. Доповідач пояснив еволюцію о. Ігнатія від висвяченого в підпіллі у 1948 році греко-католицького священика до проголошення себе папою римським і аж до другого воплочення Ісуса Христа в своїй особі. Покутницька громада досі збирається на богослуження та прощі біля гори в с. Середня Калуського району Івано-Франківської області.

Для більш детальнішого ознайомлення запрошуємо до перегляду відео із доповіддю та обговоренням теми покутницького есхатологічного руху та особи о. Ігнатія Солтиса.