АНОНС: 12 червня директор Інституту д-р Олег Турій у Києві візьме участь у дискусії “Рецидиви несвободи”

У вівторок, 12 червня, у Києві в Київському Церті УКУ поговорять про російську політику пам’яті та доступ до архівів КҐБ, які зберігаються у Росії.

Якою є офіційна політика держави щодо архівів КГБ? Як змінювалась позиції країни у комеморативній сфері після розпаду СРСР? Яке значення несуть пам’ятники Леніну, які досі стоять у Росії? Які повідомлення транслює російська політика пам’яті та як вони впливають на геополітичний стан в регіоні? Чи мають шанси пострадянські суспільства відійти від «радянськості» всередині себе та що для цього потрібно?


Учасники обговорення:

Никита Петров — PhD, представник Міжнародного історико-просвітницького, правозахисного і благодійного товариства «Меморіал».

Volodymyr Viatrovych — PhD, голова Українського інституту національної пам’яті.

Модеруватиме Oleh Turiy — PhD, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету

Дискусія «Рецидиви несвободи» — це третя зустріч, яку Центр Досліджень Визвольного Руху проводить спільно з Київський центр УКУу рамках програми з посттоталітарних студій. Раніше було проведено дві зустрічі, які стосувались змін польської політики пам’яті за участі українських і польських журналістів та публічних інтелектуалів.
Подія у Facebook