Доповідь про роль жінок в УГКЦ у катакомбний період була виголошена на міжнародній конференції “Жінки у час конфліктів: Екуменічна діяльність задля миру і справедливості”

Наукова працівниця Інституту та доцентка кафедри церковної історії УКУ Світлана Гуркіна виступила на міжнародній конференції “Жінки у час конфліктів: Екуменічна діяльність задля миру і справедливості”, яка відбулася 28-31 серпня в УКУ. Тема її доповіді: “Роль жінок у Греко-Католицькій Церкві в період підпілля (1946-1989)”. Доповідачка розділила свою доповідь на дві частини. У першій вона представила загальний історичний огляд ролі жінок в українському християнстві та суспільстві, а у другій частині вже зосередилася на зміні ролей дружин і доньок священиків, монахинь і мирянок в умовах заборони владою інституційної діяльності УГКЦ та переслідувань в Радянській Україні. Основними джерелами для розкриття другої частини доповіді стали усні інтерв’ю та матеріали з Архіву Інституту Історії Церкви УКУ.

Співорганізаторами конфренції стали Лекторій СУА з жіночих студій УКУ, Філософсько-богословськйм факультет УКУ та Європейське товариство жінок-дослідниць богослов’я (European Society of Women in Theological Research). Робочими мовами конфренції були українська, англійська та німецька. В конференції взяло участь 70 учасниць, які  прибули з різних міст України та з різних країн Європи і не тільки.

Детальніше про перебіг конференції читайте у репортажі 

З програмою конференції можна ознайомитися тут