Науковий співробітник ІІЦ о. Тарас Бублик виступив на Урочистій академії “30 років виходу з підпілля УГКЦ і Василіянського Чину св. Йосафата”

У суботу 28-го вересня з нагоди 30-ліття виходу з підпілля УГКЦ і Василіянського Чину в Україні у Львові відбулись урочисті заходи. Організаторами виступили Провінція Найсвятішого Спасителя оо. Василіян в Україні, місія “Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ” та Львівський музей історії релігії.

Святкування розпочалися Божественною Літургією у храмі св. Андрія у Львові, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ у співслужінні з єромонахами, які вступили до Чину і душпастирювали у підпіллі.

Вислужений протоігумен о. Василь Мендрунь, ЧСВВ у проповіді підкреслив, що це випробування мало двоякий характер. По-перше, після ліквідації УГКЦ духовенство та миряни повинні були акумулювати всі сили, щоб вберегти свою віру. Це давало можливість бути одним цілим. По-друге, Господь навіть у такі скрутні часи давав покликання у свій виноградник, що, знову ж таки, підкреслює слова Тертуліана: «Кров мучеників – це насіння для християн».

Урочиста академія відбулася у Конференц-залі Львівського Музею історії релігії. Протоігумен о. Йоан Школик розпочав захід із привітання усіх присутніх, особливо отців та мирян, які пережили часи «Катакомбної Церкви». В науковій частині академії першим із доповіддю на тему “‘Легалізація Церкви починається з кожного нашого офіційного богослужіння’: вплив масових акцій на відродження УГКЦ” виступив науковий співробітник о. Тарас Бублик. Далі – опрацювання спогадів ієромонахів, які представили оо. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ та Єронім Грім, ЧСВВ.

У другій половині академії виступили із своїми спогадами про Катакомбну Церкву та легалізацію єромонахи Матей Гаврилів, Володимир Палчинський і Софрон Попадюк. Кожен з них привідкрив реальність, яка змушувала бути міцним, витривалим та вірним Христові і Його Церкві.

Джерело