Наукові співробітники презентували виставку про Патріарха Йосифа Сліпого та виступили із доповідями на всеукраїнському круглому столі у Державному архіві Тернопільської області

11 жовтня 2019 року наукові працівники Інституту о. Тарас Бублик, о. Роман Гаранджа та Світлана Гуркіна взяли участь із доповідями у Всеукраїнському круглому стіл «За єдність церкви та народу», що був приурочений до 30-річчя легалізації УКГЦ та 50-річчя Патріархального руху і відбувся у Державному архіві Тернопільської області.
Спершу у холі архіву запрезентували дві виставки: документальну “Український патріархальний рух за матеріалами держархіву” і банерну “Патріарх Йосип Сліпий: Бути собою!” підготовлену Інститутом і Олександр Ласкін. Презентував виставку о. Тарас Бублик. Виставка експонуватиметься у ДАТО ще 2 тижні, до 25 жовтня.

Після цього відбувся круглий стіл, під час якого Світлана Гуркіна виголосила доповідь “«Стати добривом для єдності»: діяльність блаж. Климентія Шептицького у повоєнні роки”. Далі о. Роман Гаранджа у своїй доповіді “Греко-католицьке духовенство у сталінських виправно-трудових таборах” навів чимало прикладів з усноісторичних інтерв’ю із репресованими священиками, які пережили жахіття сталінських трудово-виправних таборів, а о. Тарас Бублик у своїй доповіді “Роль мирян у відродженні УГКЦ у 1988-1989 рр.” зосередився на діяльності та ролі в легалізації УГКЦ Комітету захисту УКЦ і його голови Івана Геля.

На завершення дня наукові працівники Інтитуту ще відвідали Музейно-меморіальний комплекс «Рідна хата» Патріярха Йосифа Сліпого у с. Заздрість, де п. Данута Іванкович розповіла про діяльність музено-меморіального комплексу і показала скромну селянську хатину, в якій народився і провів свої молоді роки Патріарх Йосиф Сліпий.