Прибирання богословами 6 курсу УКУ могил священиків і богопосвячених осіб на Янівському та Личаківському цвинтарях в рамках науково-дослідницької практики 2019 року

В рамках науково-дослідницької практики “Жива історія підпілля УГКЦ” студенти 2 року магістерської програми Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету долучилися у жовтні 2019 року до розшуку і прибирання могил греко-католицьких священиків і богопосвячених осіб на двох цвинтарях м. Львова разом із керівником практики Світланою Гуркіною

24 жовтня 2019 року Божого, за чудової погоди, семінаристи 6 курсу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ розшукували і прибирали віднайдені ними могили на Янівському цвинтарі. Важливо пам’ятати, що там знайшли своє місце вічного спочинку два єпископи – вл. Йосиф Боцян (7 поле), могилу якого було відновлено кілька років тому спільними зусиллями Львівської консисторії та Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, а також підпільний єпископ Никанор Дейнека (поле 40, меморіал монахів Студитського Уставу). В роки підпілля УГКЦ також там був перепохований Перемиський єпископ Блаж. Йосафат Коциловський.
Величезна подяка віце-ректору ЛДС о. Михайлу Лесіву за допомогу і сприяння, п. Наталі Сеньківській за перебування з нами й вступну лекцію, а також п. Лесі Крип’якевич, єрм. Єроніму Грому ЧСВВ, єрм. Полікарпу Марцелюху ЧСВВ та п. Ірині Коломиєць за консультування й інформацію про місця поховань. Студенти все ще працюють над оформленням своїх звітів про могили, які їм вдалося розшукати.
На жаль, не змогли цього разу знайти могил о. Констянтина Стисловського та о. Павла Брицького. Проте наступного року знову плануємо повернутися!
Якщо хтось володіє інформацією про поховання духовних осіб на Янівському цвинтарі, то будемо вдячні, якщо поділитеся нею з нами.

Крім того, у суботу 26 жовтня 2019 року туманним ранком разом із шістьма богословами 6 курсу Філософсько-богословський факультет УКУ прибирали могили священиків і богопосвячених осіб вже на Личаківському кладовищі. До нас також долучилися католицькі скаути (Роман та Олег).
Розпочали молитвою біля гробівця львівських крилошан і митрополитів.

Охопили чотири поля, на яких є по декілька вже відомих нам могил, які минулого року люб’язно показала п. Наталя Сеньківська, яка щороку доглядає за ними.

На полі 21 ми прибрали спільну могилу оо. Висаріона Василія Кулика і Анастазія Александра Калиша, протоігумена ЧСВВ, могили с. Амфіяни Аміж, о. Віталія Градюка, протоігумена ЧСВВ, а також спільну могилу семи сестер служебниць, між якими похована й Блаж. новомуч. с. Тарсикія Мацьків.

На полі 32 прибрали могилу Проф. ЛБА і катехита о. Д-ра Спиридона Кархута.

На полі 74 поглянули могили о. Ігнатія Козака, о. Ніля Миколи Хомишина ЧСВВ, бр. Іларіона Йосифа Смілки ЧСВВ та сестер василіянок Наталі Надії Домбчевської, Єремії Герило, Павлі Воляник, а також сестри служебниці Агнети Матвійчук (могила має тріщину в 1 місці і потребує реставрації).

На полі 80 – могили о. Йосифа Годунька поруч з о. Юрієм Пашковським, а також о. Степана Комара (ця могила потребує реставрації).

могила о. Степана Комара ло і після прибирання (фото Івана Шидловського, 30.10.2018)