Наукова співпрацівниця взяла участь у круглому столі “Роль жінки у збереженні релігійної ідентичності. Християнсько-ісламський досвід”

5 березня 2020 року на філософсько-богословському факультеті УКУ відбувся круглий стіл “Роль жінки у збереженні релігійної ідентичності. Християнсько-ісламський досвід”. Співорганізаторами заходу були: Інститут родини та подружнього життя УКУ, Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу “Лібертас”, жіноча організація “Ірада” при Львівському Ісламському культурному центрі.

Спікерки:
к.і.н. Світлана Гуркіна (Інститут Історії Церкви), доцент кафедри церковної історії УКУ;
к.н.б. Галина Теслюк, доцент кафедри біблійних наук УКУ;
Ольга Фриндак, голова ГО «Ліга мусульманок України» (м. Київ);
Руслана Марцинішина, директорка гімназії «Наше майбутнє» (м. Київ).

Модераторкою події була заступниця директора БО “Фундація Духовного Відродження”, Олена Карнаух.

Галина Теслюк знайомила авдиторію з біблійною жінкою, її життям поміж Законом, суспільними очікуваннями та реальністю. Жінки як суб’єкти не були виключені з історії Спасіння, вони були присутні на всіх ключових подіях в історії Ізраїля.

Ісус Христос був справжнім руйнівником стереотипів про жінок, підкреслював їхню гідність, навчав їх слова Божого, незважаючи на те, що для тогочасного суспільства було неприйнятним. Найсокровенніше, що Він досвідчив, разом із Ним пережили жінки. Саме жінки-мироносиці першими дізналися та розповіли світові про Воскресіння.

Світлана Гуркіна розповідала про роль жінок у збереженні та переданні віри, про педагогічну, дипломатичну, соціально-громадську та благодійну діяльність жінок-християнок в різних періодах української історії, а також зробила короткий огляд про роль греко-католицьких мирянок, монахинь, дружин і доньок священиків від кінця XIX cт. до переіоду виходу УГКЦ із підпілля.

Ольга Фриндак і Руслана Марцинішина ділилися свої досвідом і розповідали про роль мусульманок, їхню релігійну освіту й обов’язок передати віру дітям, зберегти традиції молитви, посту, читання і вивчення Корану; а також про відстоювання прав жінок в ісламі.

Круглий стіл завершився обговоренням особливостей міжрелігійних подружжів та обміном думками щодо того, що варто перейняти обом релігіям одна в одної.

Пряму трансляцію заходу проводила Релігійно-інформаційна служба України.

Світлини Валентини Євтушок.

Джерело