У Відні відбулася презентація видання Інституту історії Церкви

Презентація книги австрійського вченого о. Д-ра Томаса Немета «Православна Церква на Буковині та . За лаштунками віденської церковної політики» відбулася 11 березня 2020 р. в Центрі ім. Отто Мауера у Відні.

Автор монографії о. Д-р Томас Немет – професор Католицького богословського факультету Віденського університету, і його праця побачила світ в чернівецькому видавництві «Наші книги» у 2019 році як одне з видань Інституту історії Церкви УКУ. Публікацію книги підтримало Kooperationsbüro Lemberg – Австрійське бюро кооперації у Львові.

Інститут історії Церкви УКУ під час віденської презентації представив його директор д-р Олег Турій. У своєму виступі він наголосив, що сам факт того, що книжка австрійського автора про Православну Церкву на Буковині в часи австрійського панування була перекладена і підготовлена до друку в УКУ, засвідчує релігійне розмаїття та мирне співжиття різних конфесій в сучасній Україні. Однією з важливих передумов цього був досвід співіснування різних спільнот в багатонаціональній Дунайській монархії та вплив просвітницьких реформ Габсбургів на релігійне життя, соціальний статус та суспільну заангажованість духовенства. Цей досвід може бути дуже корисним для сучасної ПЦУ, бо він нав’язує до традиції, альтернативної до одержавленого російського православ’я.

З німецької дослідження переклав Олег Конкевич, наукову редакцію виконав науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ д-р Володимир Мороз.

Книгу д-ра Немета можна придбати в нашому Інституті.

Презентацію у Відні підтримали: Slowenisches Institut in Wien, Katholiker Akademiker/innenverband der Erdiözese Wien, Österreichisch-Ukrainische Gesellschaft, Österreichisch-Rumänische Gesellschaft.